מיינדפולנס

בדרך כלל, התודעה שלנו מוסחת. בעוד אנחנו עוסקים בפעולה מסוימת, ה"מיינד" שלנו מלא בדברים השונים המעסיקים אותנו.
למשל, כאשר אנחנו הולכים לעבודה, לאוטובוס או לקניות, המוח שלנו עסוק בעיבוד אירועי העבר,
בתכנון היום שלפנינו ובהעלאת סיטואציות אפשריות שונות לגבי העתיד. השיטוט של ה"מיינד" הוא אוטומטי ובלתי פוסק.
טכניקת המיינדפולנס (קשיבות) ממקדת אותנו בנושא שבו בחרנו במודע להתרכז ולמלא את תודעתנו, בלי להיסחף באופן לא רצוני בזרם המחשבות שלנו.

 בעזרת טכניקת המיינדפולנס נוכל להתרכז בהליכה שלנו, בצימוק שאנחנו טועמים, בצחצוח השיניים, במוסיקה או בחוויה משמעותית מהעבר, בקיצור – בכל דבר שנבחר. המיינדפולנס כולל את ההתבוננות במחשבות, ברגשות ובתחושות הגוף שלנו.
אנחנו משתמשים במיינדפולנס בטיפול, כדי לברר לעצמנו מה אנחנו
באמת חשים ומרגישים לגבי עניינים שונים. כשהמחשבות נודדות, קשה לדעת ממה נובעים למשל מיחושים גופניים, או רגשות בלתי נעימים התוקפים אותנו לפעמים. בעת שהגוף, הנפש והמחשבות מסונכרנים ועוסקים באותו הנושא שבו בחרנו להתמקד, נוכל לרדת לעומקם של דברים. 

לדוגמא: 

מטופל מספר לי שהוא מסתדר יפה במקום העבודה שלו. המקום קרוב ונוח להגעה, הוא מצליח ומרוויח טוב. יחד עם זאת הרגיש מוטרד ולחוץ, ולעתים אף ביטא כעסים כלפי בני משפחתו. במהלך הטיפול הוא משתף שלאחרונה כואבת לו לעתים הבטן ואף הגרון, בתחושה שמזכירה שפעת, אבל באופן מפתיע התחושה חולפת כשהוא מגיע לחדר הכושר לאחר העבודה. בתהליך של מיינדפולנס, הוא מגלה שמקום העבודה ממש לא מתאים לו, כי הבוס מתנהג אליו בהתנשאות ובזלזול, וביחס של חבריו לעבודה אין די חיבה והערכה. ביחד אנחנו מתחילים לחפש אפשרויות נוספות.

צרו איתי קשר

כתבו לי
miri.matt@gmail.com

דברו איתי
054-4636390

עקבו אחריי 
F:mirimattatia

אשמח לשמוע מכם