נעים מאוד, אני מירי מתתיה.

נכון, פסיכותרפיסטית, אבל לא רק. עברתי הרבה בחיים. הקמתי משפחה, חוויתי שמחות ואובדן, יעצתי לצוותים חינוכיים, העמקתי באנתרופוסופיה, פגשתי באושר אך גם בסבל, והבנתי שממש חשוב לי להשתתף במסע האישי של אנשים יקרים שמנסים להתמודד עם קשיים: הורים לפעוטות ובשלבי הורות מאוחרים יותר, גרושים וגרושות, גברים ונשים שמחפשים שינוי, מטופלים שלא קיבלו מענה במערכות התמיכה הקונבנציונאליות. זה הייעוד שלי.

התחומים שאני עוסקת בהם משולבים זה בזה, ואני מלאת תודה להזדמנות הנפלאה שניתנה לי להתמחות בהם. אבל במיוחד יש לי אהבה למטופלים שלי. אני מסייעת להם להתחבר לכוחות הפנימיים שלהם, כדי שיוכלו להתקדם ולמצוא אושר ועניין בחיים. אני מאמינה שבכולנו טמונים אוצרות, אשר מסתתרים אי-שם בתוכנו. אני מליאת הערכה למאבק של כל אדם שמנסה למצוא את דרכו, מאמץ שהוא ממש לא מובן מאליו. יש בי הרבה כבוד לכאב ולמסע האישי של כל אחד ואחת. 

מבחינתי טיפול זה פשוט ללכת איתכם יד ביד, בסבלנות ובהקשבה, עד שנמצא עבורכם את האוצרות הנסתרים ונגלה דרכים חדשות להביאם אל חייכם. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר, וכמובן לשוטט באתר ולגלות עוד על שיטות הטיפול שלי. 

ובהרחבה...

אני פסיכותרפיסטית מוסמכת, רשומה ב"איגוד ישראלי רב תחומי לפסיכותרפיה". בנוסף לתארים האקדמיים שיפורטו בהמשך, הוסמכתי לפסיכותרפיה גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס על-ידי אוניברסיטת חיפה. אני מטפלת בנשים וגברים שנמצאים בלחץ או במשבר, עוברים תהליכי חיפוש עצמי, או מתמודדים עם גירושין, מחלה או אבדן. הם מגיעים אליי כי הם מעוניינים למצוא את דרכם להחלמה, שינוי, התפתחות אישית והגשמה בחייהם. בין המטופלים שלי רווקים, נשואים וגרושים. אני מאמינה שהבסיס ליחסי הטיפול היא התבוננות אוהבת, נטולת ביקורתיות ושיפוטיות. מערכת היחסים שנוצרת ביני לבין מטופליי מאפשרת להם להיפתח בסביבה בטוחה, לברר את קשייהם ולמצוא דרכי התמודדות שמתאימות במיוחד להם. הטיפול מאפשר להם התפתחות הן מבחינה אישית והן במערכות החברתיות הסובבות אותם. אני מאמינה בטיפול דינמי הקושר בין תחושות הגוף לנפש, לרגשות ולמחשבות.

מלבד היותי פסיכותרפיסטית, יש לי ניסיון רב שנים בתחום החינוך. אני בעלת תואר שני בחינוך הקונבנציונלי ותעודת הסמכה גם בחינוך האנתרופוסופי. מזה שנים רבות אני מייעצת להורים שמתלבטים בנוגע להתנהגות ילדיהם, לקשייהם החברתיים ולשאלות של גבולות וסמכות בבית, בפעוטון, בגן ובבית הספר. אני גם מסייעת להורים בעתות משבר לילדיהם, למשל בהתמודדות עם אבדן של בן משפחה קרוב ובהסתגלות למעברים, גירושין ושינויים אחרים. כמו כן מטפלת בהורים שהם עצמם בעלי מוגבלות פיזית או נפשית. 

אני משתמשת במגוון של שיטות וטכניקות עליהן תוכלו לקרוא כאן. יחד עם זאת, העיקר בטיפול אינו השיטות, כי אם ההתלבטויות אשר מביא המטופל והקשר המיוחד שנוצר במהלך הטיפול. לכל מטופל, בכל שלב ולכל עניין נשתמש בטכניקות המתאימות להם. 

למרות שמדובר בטיפול המבוסס במידה רבה על תחושות גופניות, אין שימוש נרחב במגע. עובדה זו סייעה לי לפתח בתקופה האחרונה שיטות טיפול ייחודיות גם בזום. אחד הכלים שמאפשרים לי לחוש מה זקוק המטופל הוא ההדהוד, המאפשר לי לחוות את התחושה או הרגש אשר עולים במטופל. באופן מעניין הצלחתי להשתמש בטכניקה הזאת גם במפגשי זום. כפי שאנשים מתרגשים, צוחקים או בוכים כאשר הם צופים בסרט, כך אפשר גם במהלך המפגש בזום להרגיש יחד עם המטופל את החוויות שלו ואף לבחור בגישה טיפולית מיטיבה. בהמשך לכך יצרתי קשר טיפולי חם ותומך עם מטופלים רבים המתגוררים בכל רחבי הארץ ואפילו בחו"ל.