להוריד את הלחץ

נראה לך שבן או בת הזוג שלכם בלחץ. נראה לך שהילדים לא רגועים. לפעמים קל לזהות את הלחץ אצלנו או אצל בני המשפחה האחרים, ולפעמים הלחץ אינו ניכר על פני השטח, אבל ישנה הרגשה שהדברים אינם זורמים כמו שהיינו רוצים. או יותר מזה: שההתפוצצות קרובה. מה עושים?

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אם הרגשתם לחץ, אתם צודקים! התקופה הזאת באמת מלחיצה בצורה מטורפת. הזמן שבו אנחנו הורים, הוא הרבה פעמים גם הזמן שבו אנחנו מבססים קריירה, לומדים, רוכשים או שוכרים דירה, קונים רכב…  אנחנו מרגישים עומס מתמיד ועייפות מתמדת (כי הילדים מעירים אותנו בלילה, או שאנחנו מחכים להם עד שיחזרו מפעילויות שונות). לפעמים אנחנו מרגישים שלכל העולם יש דרישות מאיתנו ואין לנו רגע לעצמנו. ככה אנחנו נכנסים למעגל הלחץ: לחוצים 🡨 עושים טעות  🡨 מנסים לתקן את הטעות  🡨  מתעייפים ומתוסכלים עוד יותר ואז נלחצים שוב. 

מה נוכל לעשות? איך להרגיע את עצמנו ואת הילדים כך שכולנו נוכל להגשים את מטרותינו וגם לחיות יחד בצורה יותר שלווה ומתחשבת? הניסיון מראה שלכל משפחה אפשר להתאים טכניקות התמודדות ספציפיות. נאבחן ביחד את מקורות הלחץ, נבין טוב יותר את הציפיות של בני הבית, את צרכיהם, רגישויותיהם וכיצד הם מגיבים לאירועים שונים. באופן מפתיע, עצם השיחה על הדברים וליבונם כבר יביא להפחתת המתח. 

בהמשך התהליך נחליט ביחד על הגישה הנכונה ביותר ועל מספר אמצעים פשוטים שתוכלו להשתמש בהם ביום-יום. לפעמים הפתרון יכול להיות, שנלמד איך עוצרים אפילו לשנייה אחת לפני ש"עושים" (מגיבים, צועקים, מתעצבנים). פתרון אפשרי אחר הוא בחירת סדר יום מובנה אך גמיש, שיהיה מקובל על כולם. ישנם עוד כלים רבים ומגוונים, שאשמח להתאים לכם ולחלוק עמכם לאחר שנבין בדיוק מה יסייע לכם. הדרך שנעבור ביחד עשויה להיות משמעותית גם לחיזוק הזוגיות שלכם.

אולי יעניין אתכם גם...

טיפול להורים

לגשר בין המסגרת החינוכית לבית

לפעמים אתם חושבים שהמחנכים לא מבינים את ילדכם. מרגישים שהמערכת מזלזלת בכם ובידע שלכם בנוגע לילד. חשים שהילד שלכם אינו מקבל את מה שמגיע לו, או שדרוש שינוי. במקרים רבים הורים אינם יכולים לבחור את המסגרת שבה לומד ילדם, אך יש באפשרותם לגשר על הפערים באמצעות הבנה אובייקטיבית של המצב ויצירת שפה משותפת עם המחנכות.

טיפול להורים

להתמודד עם מוגבלויות

מה אתם מרגישים כשהילד רוצה שתרימו אותו ואינכם יכולים? מה אתם מרגישים כשבן הזוג סובל מקושי רגשי ואינו יכול לשאת בנטל באופן שווה? כ- 20% מאיתנו נחווה מגבלה כלשהי בתפקוד הפיזי או הנפשי לפרק זמן ממושך במהלך ההורות. כ- 6% מההורים סובלים מנכות או ממגבלה נפשית קבועה. ההתמודדות במצבים אלה היא מורכבת.