להתמודד עם מוגבלויות

מה אתם מרגישים כשהילד רוצה שתרימו אותו ואינכם יכולים? מה אתם מרגישים כשבן הזוג סובל מקושי רגשי ואינו יכול לשאת בנטל באופן שווה? כ- 20% מאיתנו נחווה מגבלה כלשהי בתפקוד הפיזי או הנפשי לפרק זמן ממושך במהלך ההורות. כ- 6% מההורים סובלים מנכות או ממגבלה נפשית קבועה. ההתמודדות במצבים אלה היא מורכבת.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

יתכן שאתם חשים שזה לא הוגן כלפי ילדכם שאינכם יכולים ללוות אותו לפעילות כיתתית, או להקשיב לילדתכם כשהיא שבה מבית הספר. אם המוגבלות היא של בן או בת הזוג שלכם, יתכן שתרגישו את נטל האחריות הכפולה. הורים רבים במצבים אלה מוצפים, מותשים ומדווחים על בדידות. ואם אינכם מודעים לרגשות הללו, אתם בחברה טובה, כי מחקרים מראים שהורים נוטים לתפקד בסיטואציות כאלה, בלי לשים לב למחיר הנפשי והבריאותי שההכחשה עלולה לגבות. הילדים, שרגישותם בדרך-כלל גבוהה, יבחינו בזאת גם-כן. אגב, ילדים לאדם אהוב שיש לו מוגבלות כלשהי, הם בעלי סיכוי גבוה יותר להיות בבגרותם אנשים קשובים, אמפתיים ומתחשבים.

חיי היומיום וההתמודדות האינטנסיבית שהם מזמנים אינם מאפשרים לנו לעצור רגע, לקחת פסק זמן לעצמנו ולחשב מסלול מחדש. הניסיון מלמד שכאשר אנחנו מתבוננים בבעיות ברוגע, בסבלנות וללא ביקורתיות, אנחנו מצליחים להבין דברים לעומק, למצוא משמעות באתגרים ולהתוות פתרונות מעשיים. 

אולי יעניין אתכם גם...

טיפול להורים

להתגרש בשלום

אתם מרגישים שכבר אין למי להאמין. אתם מאוכזבים, כועסים, נעלבים… עולמכם נהרס. גירושין הם משבר קשה ביותר! יתכן שתיקחו את כל האשמה עליכם, או שתאשימו את מי שיזם את הגירושין, אבל בכל מקרה מציפות אתכם תחושות קשות. לעיתים ההרגשה המשמעותית ביותר היא בעיקר בדידות, שצריך להתמודד לבד עם כל הקשיים והרגשות ושאין למי לפנות.

טיפול להורים

לשמור ולשפר את הזוגיות

אתם מרגישים שאיבדתם משהו מהזוגיות מאז שאתם הורים. חשוב לכם להמשיך להיות יחד, אבל לפעמים ממש לא ברור איך. אתם רוצים להמשיך להשקיע בקשר, אבל פשוט אין לכם זמן וכוח. הופעתם של הילדים בחיינו אינה חייבת לפגוע בזוגיות, והיא יכולה אפילו לחזק אותה.