לשמור ולשפר את הזוגיות

אתם מרגישים שאיבדתם משהו מהזוגיות מאז שאתם הורים. חשוב לכם להמשיך להיות יחד, אבל לפעמים ממש לא ברור איך. אתם רוצים להמשיך להשקיע בקשר, אבל פשוט אין לכם זמן וכוח. הופעתם של הילדים בחיינו אינה חייבת לפגוע בזוגיות, והיא יכולה אפילו לחזק אותה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

הילדים שלנו הם פרויקט משותף, ואנחנו מרגישים שמושקעים בו הרבה מהזמן, האיכפתיות והאהבה שלנו. לפעמים לא נשארת לנו אנרגיה עבור בן או בת הזוג. אפילו לא לעצמנו… מצד שני, חשוב לנו להמשיך להרגיש אהובים, מושכים ורצויים. 

החשיבות של הזוגיות וההורות כשלעצמן, בנפרד זו מזו, ברורה לנו. לכן התבוננות נפרדת על שתי מערכות היחסים האלה תסייע לנו לתת לכל אחת מהן את המקום הראוי, ולמצוא גם את השילוב הנכון ביניהן. בהמשך התהליך אפשר ללמוד דרכים מעשיות ליישם זאת בחיי היומיום. יתירה מכך: נמצא שזוגיות טובה, שעמלנו לטפח אותה, יכולה לתמוך בנו כהורים גם במצבי משבר.

 

אולי יעניין אתכם גם...

טיפול להורים

לבסס סמכות בלי כעס

האם אתם מרגישים שיש לכם סמכות כלפי ילדיכם? ומה היחס שלכם כלפי סמכות? אולי אתם פשוט שונאים להיות סמכותיים? קשה לדמיין מערכת שמתנהלת בהצלחה בלי שום הפעלת סמכות. מצד שני, הסמכות הרצויה מול ילדינו לא נובעת מהפחדה, כעס ועונשים. במהלך הטיפול נגלה שאפשר לבסס את מערכות היחסים בבית על סמכות אוהבת.

טיפול להורים

להתמודד עם מוגבלויות

מה אתם מרגישים כשהילד רוצה שתרימו אותו ואינכם יכולים? מה אתם מרגישים כשבן הזוג סובל מקושי רגשי ואינו יכול לשאת בנטל באופן שווה? כ- 20% מאיתנו נחווה מגבלה כלשהי בתפקוד הפיזי או הנפשי לפרק זמן ממושך במהלך ההורות. כ- 6% מההורים סובלים מנכות או ממגבלה נפשית קבועה. ההתמודדות במצבים אלה היא מורכבת.