להוריד הילוך

האם אתה מרגיש ש"מאז התיכון לא הפסקת לרוץ"? ש"כל החיים זאת מלחמה אחת גדולה"? לפעמים התחושה היא שאין לך רגע לעצמך, ושכל הזמן יש לסביבה דרישות ממך. אתה רוצה להאט את המרוץ ולהקדיש תשומת לב לעצמך בלי להפסיד את הדבר הגדול הבא, בלי שיהיו עליך לחצים. אתה מרגיש שלא טוב לך להמשיך בקצב הזה, אבל החיים קצרים. תשמח אולי לשמוע שיש דרכים בדוקות להוריד הילוך ועדיין לנצח.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גברים רבים מתמודדים עם התחושה שהם בתחרות מתמדת, שממטירים עליהם מסרים רבים ומגוונים, ושקשה להם למלא את כל הציפיות של סביבתם. מופעל עליהם לחץ עצום להצליח, להקים משפחה, לפרנס ולטפל בעניינים שונים, וכתוצאה מכך הם חשים עייפות כרונית. אגב, גם גברים שנחשבים ל"מצליחים" בכל תחומי החיים עלולים לחוות רגשות אלה. 

יתרה מכך, אם בעבר היה ברור מיהו "גבר" ומיהי "אישה", הרי שבימינו בעידן השוויון המגדרי, גברים אמורים להיות קשוחים אך רגישים, קשובים אך אסרטיביים, מתחשבים אך עומדים על שלהם. הדרישות הופכות להיות מבלבלות ומורכבות מאד.

לפעמים "קריאת ההשכמה" מגיעה דווקא מהגוף, שמשדר שכבר אין לו כוח להתמודדות הזאת. לעיתים הנפש היא הסובלת, ומרגישים דיכאון, אובדן משמעות, זעם או תשישות. הניסיון מראה, שאצל מטופלים רבים הקשבה לגוף (גם באמצעות מיינדפולנס) היא הדלת דרכה אפשר להיכנס ולטפל בכל סוגי הכאבים, החרדות, הכעסים ושאר התחושות. רגשות מודחקים עשויים אף לגרום חלילה למחלות אוטואימוניות, כרוניות ואחרות, ופעמים רבות אפשר להקל את תסמיניהן באמצעות טיפול מסוג זה. הכי חשוב שתרגיש שאתה מקבל תשומת לב, כבוד והערכה. שתחוש שאף אחד לא שופט אותך, שמקבלים אותך בדיוק כפי שאתה, ושמאפשרים לך מנוחה ושינוי.

אולי יעניין אתכם גם...

טיפול אישי לגברים

לחזור לעצמי

האם אתה מרגיש שאתה מתפקד על "הטייס האוטומטי"? אתה במשבר? נמאס לך? כואב לך שהחיים "בורחים" לך ואתה לא מגשים חלומות ישנים? כבר לא כיף לך? גם אם אין לך דיכאון עמוק או התפרצויות זעם בלתי נשלטות, כשאתה מרגיש שמשהו לא בסדר בחיים שלך, גם הגוף שלך מרגיש את זה. החדשות הטובות הן, שהוא יכול לעזור לך לחזור לעצמך.

טיפול אישי לגברים

להתאזן אחרי הגירושין

מרגיש מרוקן לחלוטין לאחר הגירושין? מרגיש שהדברים יכלו להיראות אחרת אם זה היה תלוי בך? גברים רבים חווים זאת. התקופה הזאת יכולה להיות טראומטית. לא נוכל לחזור אחורה ולשנות את המציאות, אבל בהחלט אפשרי שנשנה את ההתייחסות הרגשית שלנו למצב. כתוצאה מכך נוכל לגלות כוחות מחודשים, לייצב את העניינים, לפתח תחומי עניין שהוזנחו בעבר ולמצוא שוב את שמחת החיים.