להפחית חרדה

רועדת? מרגישה חום/קור? מזיעה בכפות הידיים? מרגישה שאת מתאבנת, או שאין לך נשימה? זה כנראה לא התקף לב אלא התקף חרדה. כ-10% מאוכלוסיית העולם חווים חרדה. ככה זה. העולם שבו אנחנו חיים כעת הוא ממש מאתגר. אבל יש מענים טובים לתחושות הנוראות האלה. קראי עוד....

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

חרדה היא תופעה ממש מרתקת! היא פועלת כמו מערכת אזעקה פנימית שנדרכת בעקבות "טריגר"- כלומר צליל, ריח, טעם, מראה או תחושה של משהו שנתפס כאיום לשלמותינו הגופנית והנפשית. אירוע החרדה משלב מחשבה או פלאשבק, רגשות ותחושה גופנית. החרדה מאד חשובה לקיומנו כי היא מתריעה בעוצמה על התקרבות לאיזור הסכנה. יתכן שעברנו פעם אירוע קשה, מטלטל או מפחיד. המוח רושם את האירוע ומוודא שבכל פעם שנסתכן, מייד נחוש חרדה וכל גופנו יידרך לקראת פעולה של בריחה, קיפאון או תקיפה. אבל כל מערכת הגנה, ממש כמו "כיפת ברזל" שמגינה על אזורים במדינה, יכולה להפעיל גם אזעקות שווא. הדבר גורם לכך שלעיתים נחווה התקפי חרדה למרות שבפועל אין כל איום על שלומנו. בעקבות התקפי חרדה מרובים, יתכן  שנסגל לעצמנו התנהגות נמנעת. נפסיק לפגוש אנשים, או לנהוג, או לאכול בחברה ועוד. אבל למה לוותר על הנאות ואיכות חיים? בעזרת טכניקות של עיבוד המחשבות, וויסות התחושות הגופניות, והבנה של הרגשות, נצליח להתגבר על החרדות ולחיות בשלום עם עצמנו.

אולי יעניין אתכם גם...

טיפול אישי לנשים

לחיות עם האובדן והשכול

יתכן שלאחר מוות של אדם אהוב את מרגישה לפעמים שפשוט אין לך כוחות לקום בבוקר. שהחיים חסרי טעם, וששום דבר לא יחזיר את משמעותם. את כמהה למישהו שיבין את הכאב שלך. חושבת שאין לך כוח יותר שיטיפו לך ש"החיים צריכים להמשך", מרגישה ממש משותקת מהטראומה.

טיפול אישי לנשים

להפחית חרדה

רועדת? מרגישה חום/קור? מזיעה בכפות הידיים? מרגישה שאת מתאבנת, או שאין לך נשימה? זה כנראה לא התקף לב אלא התקף חרדה. כ-10% מאוכלוסיית העולם חווים חרדה. ככה זה. העולם שבו אנחנו חיים כעת הוא ממש מאתגר. אבל יש מענים טובים לתחושות הנוראות האלה. קראי עוד….